95-100 Zgierz ul. Andrzeja Struga 23
 
   
   
 
 

 

Aktualności

 

Wyświetl tylko komunikaty

 
2017-03-23
Ocena obszarowa jakości wody w Powiecie Zgierskim za 2016 rok.
1/ Ocena obszarowa jakości wody dla Miasta i Gminy Aleksandrów Łódzki za 2016 r. doc
2/ Ocena obszarowa jakości wody dla Gminy Miasto Głowno za 2016 r. doc
3/ Ocena obszarowa jakości wody dla Gminy Miasto Ozorków za 2016 r. doc
4/ Ocena obszarowa jakości wody dla Gminy Miasto Zgierz za 2016 r. doc
5/ Ocena obszarowa jakości wody dla Gminy Głowno za 2016 r. doc
6/ Ocena obszarowa jakości wody dla Gminy Ozorków za 2016 r. doc
7/ Ocena obszarowa jakości wody dla Gminy Parzęczew za 2016 r. doc
8/ Ocena obszarowa jakości wody dla Miasta i Gminy Stryków za 2016r. doc
9/ Ocena obszarowa jakości wody dla Gminy Zgierz za 2016 r. doc
 
2017-03-23
Europejski Tydzień Szczepień (EIW) obchodzony w dniach 24-30.04.2017r.

W związku z obchodami Europejskiego Tygodnia Szczepień  (EIW) Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Zgierzu zaprasza w dniu 27.04.2017r. na dzień otwarty, podczas którego można uzyskać informacje dotyczące znaczenia szczepień ochronnych w zapobieganiu chorobom zakaźnym.

 
2017-03-13
Konkurs „Szkoła wolna od używek”.
kliknij by powiększyć ulotke
KONKURS .pdf
 
2017-03-08
Wykład „Nie zawsze milusińscy, czyli o popularnych chorobach odzwierzęcych”

W pysku naszego kochanego zwierzaka czeka na nas długa lista niebezpieczeństw. Choroba kociego pazura, toksokaroza, toksoplazmoza, wścieklizna, bąblowica... i wiele więcej, o czym dowiedzą się Państwo podczas spotkania. Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Łodzi zaprasza na wykład „Nie zawsze milusińscy, czyli o popularnych chorobach odzwierzęcych”, który odbędzie się 21 marca br., o godz. 12.00, w auli Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi przy ulicy Wodnej 40. Prelekcje wygłoszą przedstawiciele WSSE w Łodzi. Po wystąpieniach przewidziano czas na dyskusję.

„Nie zawsze milusińscy, czyli o popularnych chorobach odzwierzęcych” będą XXIV „Spotkaniem ze Zdrowiem”. Organizatorem tego cyklu wykładów jest Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Łodzi. Spotkania mają na celu kształtowanie odpowiednich postaw i zachowań zdrowotnych. Kierowane są do mieszkańców woj. łódzkiego, do wszystkich zainteresowanych zdrowym i bezpiecznym stylem życia.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. W związku z ograniczoną liczbą miejsc, prosimy o zgłoszenie uczestnictwa – nr tel.: 42 25 36 302 lub e-mail: redakcja@pis.lodz.pl

Szczegóły na temat wykładu w załącznikach poniżej:

zoonozy_program.pdf
zoonozy_zaproszenie.pdf
 
2017-02-10
Informacja:
Opracowanie Światowej Organizacji Zdrowia z marca 2011 r. "Bezpieczeństwo wodne w budynkach"
Bezpieczeństwo wodne w budynkach pdf
 
2017-02-07
Przerósł Cię melanż? Poczytaj co zrobić.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zgierzu serdecznie zaprasza do udziału w kampanii społecznej pt. „Melanż. Oczekiwania vs rzeczywistość” prowadzonej w ramach Projektu „Profilaktyczny program w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych”. Ideą kampanii jest zwrócenie uwagi młodzieży na szkodliwe skutki korzystania z używek, zwiększenie wiedzy dotyczącej wpływu uzależnień na życie człowieka oraz promocja zdrowego, aktywnego trybu życia.
Działania skierowane są zwłaszcza do nastolatków w wieku 15 – 19 lat oraz ich rodziców, a organizatorem kampanii jest Główny Inspektorat Sanitarny.

Najważniejszymi elementami akcji jest 10 spotów video podzielonych w zależności od rodzajów używek, strona internetowa kampanii z wiedzowo-rozrywkowym quizem dostępna pod adresem www.melanz.tv oraz fanpage kampanii znajdujący się na facebook`u. Zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu zgierskiego do złożenia odwiedzin na stronie internetowej kampanii oraz do podjęcia działań profilaktycznych!

 

kliknij by powiększyć ulotke
 

 

Copyright® Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Zgierzu tel./fax 42 714-02-66 e-mail: zgierz@pis.lodz.pl